טרנזילה - מדריך סליקה באינטרנט
התקשר עכשיו: 073-222-4444073-222-4444
upper tranzila logo
tranzila diaglogo

אחסון אתרים - אתרי מסחר אלקטרוני

אינטרספייס אחסון אתרים

התפתחות המואצת של האינטרנט נתנה דחיפה רבה לניצול אמצעי יעיל זה, כדי לקשר בין המוכר לקונה, כחלק ממה שנקרא היום מסחר אלקטרוני. הקמת אתרי אינטרנט המיועדים למכירות ברשת (מסחר מקוון) דורשת ממקימי האתר לקבל מגוון החלטות חשובות כגון: מציאת פלטפורמה מתאימה של אחסון אתרים, אפיקי שיווק באינטרנט, פרסום מקוון, קידום אתרים ועוד.


בשנים האחרונות אנו רואים גידול ניכר בתחום המסחר האלקטרוני, שנובע משתי סיבות עיקריות:

מחד, המוכרים מרחיבים את מערך המכירות תוך צמצום עלויות שיווק וחיסכון בעלות המכירה. מאידך, הקונים למדו שמסחר אלקטרוני מקצר את הזמן לאיתור המוצר ומאפשר השוואה מהירה בין מוצרים זהים, רכישה ללא גבולות גיאוגרפיים, מציאת ספק מועדף על פי השיקולים של הקונה, קיצור זמן האספקה של המוצר וחיסכון משמעותי בעלויות קניה.

בניית אתרי מסחר אלקטרוני מחייבת היערכות כללית של מחלקות החברה וקבלת החלטות, שבמידה רבה ישפיעו על ההצלחה או הכישלון של המיזם המקוון. אחת ההחלטות החשובות תהיה בחירת פלטפורמה מתאימה של אחסון אתרים או מחשוב ענן מאובטח ויציב.

הפרמטרים החשובים בבחירת חבילת אחסון אתרים (Hosting) לצרכי מסחר אלקטרוני:

  • זמינות ומהירות ללא פשרות
  • אבטחת מידע המאפשרות קנייה בטוחה
  • מיקומו הפיסי של שרת אחסון אתרים
  • התממשקות למערכת סליקה
  • אחסון אתרים מותאם לצרכי SEO
  • אפשרות לגידול והרחבה
  • גיבוי ושרידות

אחסון אתרי מסחר אלקטרוני מותאם לצרכי SEO

זה לא סוד, קידום אתרים SEO הוא ענף שצובר תאוצה רבה בשנים האחרונות ויותר ויותר בעלי עסקים מבינים כי מדובר באפיק יעיל מאוד שיכול לסייע להם להגדיל משמעותית את המכירות באתר. כאשר עורכים השוואה במטרה לבחור חברה המספקת שירותי אחסון אתרים לאתרי מסחר אלקטרוני – חשוב מאוד לשקול גם את ההיבטים הנוגעים לצרכים העתידיים, כמו קידום מקצועי ואפקטיבי במנועי חיפוש.

לדוגמא אתרי אינטרנט מבוססי דרופל או גומלה, מכילים מנגנונים מובנים לשיפור קידום האתר כמו: URL בעברית, כותרות מותאמות, HTML תקני, חיפוש במילות מפתח חשובות, קביעת כותרות מהירה ותגיות.

מיקומו הפיסי של שרת אחסון אתרים

בחלק גדול מהמקרים, ההתלבטות העיקרית תהיה בנוגע למיקומו הפיסי של השרת. אם מדובר באתר הפונה לקהל לקוחות ישראלי, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת אחסון אתרים ישראלית ולאחסן את האתר על שרת הממוקם בארץ.

אולם, המיקום הפיזי של שרת האחסון חשוב מאוד, בעיקר מהסיבות הבאות:

מהירות הטעינה – שרת אחסון אתרים הממוקם בישראל יאפשר טעינה מהירה יותר של דפי האתר עבור גולשים ישראלים. זאת, בניגוד למקרים בהם אתרים מאוחסנים על שרתים בחו"ל וככל שהמרחק בין מיקומם, לבין מיקומו הגיאוגרפי של הגולש גדול יותר – כך זמן הטעינה עלול להתארך.

קידום אתרים במנועי חיפוש – אתר מסחר אלקטרוני המאוחסן על שרת ישראלי יחשב לתוצאת חיפוש רלוונטית יותר עבור משתמשים במנועי חיפוש ישראלים. כך לדוגמא, אם שני אתרי אינטרנט בעלי ערכים זהים יתחרו על המקום הראשון בתוצאות החיפוש של Google.co.il והאחד מאוחסן בארץ, בעוד השני בחו"ל – אחסון אתרים על שרת ישראלי יהווה יתרון מובהק.

אבטחת מידע המאפשרות קנייה בטוחה

חברות האשראי דורשות, וזהו גם האינטרס של סוחרים בעלי אתרי מסחר אלקטרוני באינטרנט, עמידה בתקנים טכנולוגיים ונהלי אבטחת מידע מחמירים. אמצעי אבטחה הבסיסי דורש התקנה של מפתח הצפנה SSL באתר, בכדי להבטיח את הנתונים המועברים בין הגולש לשרת (מספרי כרטיסי אשראי ופרטים אישיים אחרים).

בנוסף החל משנת 2009 נדרשת עמידה בתקן (PCI compliance) PCI. אתרים ומערכות אשר אינם עומדים בתקן, עלולים להיות מנועים מסליקת כרטיסי אשראי. כמו כן, אתרי מסחר אלקטרוני המבקשים אישור לסליקת כרטיסי אשראי נדרשים להכין תקנון אתר אינטרנט ולציין בו מדיניות ביטולים.

אפשרות לגידול והרחבה בעתיד

אחת הבעיות הניצבות בפני מקימי אתר מסחרי היא חוסר הוודאות לגבי הצלחת האתר. לא מזמן שמעתי סיפור על מיזם, שהחנות המקוונת שלו קרסה בעקבות העובדה שהמערכת תוכננה לתמוך עד ל 10,000 קונים כאשר בפועל הגיעו 40,000 לא חבל ?

בחירתו של שרת אחסון אתרים איכותי יכול לאפשר גידול קל ונוח, מאתר קטן עם כמה מאות משתמשים עד לאתר המוכר את מוצריו לעשרות אלפי לקוחות מרוצים. הטכנולוגיה המתאימה לכך היא שרת וירטואלי שבו המערכת אינה תלויה בפלטפורמת החומרה ומאפשרת גמישות של שדרוג חומרה בשניות.