טרנזילה סליקה  |  סליקה באינטרנט  |  בילינג  |  מסוף אשראי  |  גרסת pdf
המרוויחים העיקריים מהעבודה עם TRANZILA הינם הלקוחות שזוכים לרמת שירות אמינה, מדויקת ומהירה יותר."
האם חששתם לתת שרות ולקבל תשלומים בסביבה אינטרנטית?
נתן ג'קובסון: "הקמת מיזם שמתנהל בעולם האון ליין היתה מלווה בלא מעט חששות. לאחר שבדקנו את המערכת, הוסרו החששות הטריוויאליות של אבטחת המידע והחששות מזליגת מידע ארגוני לגוף שלישי. חששות אלו ברובן התגלו כחששות פסיכולוגיים. גם שאר החששות הקשורים בהבטים הטכנולוגים התבדו במהרה. למעשה, כשניתחנו את שאר החששות לעומק ובמיוחד החשש מתהליך ההטמעה, הבנו שישנה כאן הזדמנות להצבת סטנדרטים גבוהים להתנהלות מערכתית. גם החשש הכבד של הסתבכות בהוצעות ענק התבדה. בפועל TRANZILA הציעה לנו פתרון של מערכת billing בעלויות של מערכת אינטרנטית. החשש היחידי שנשארנו איתו היה מתהליך ההטמעה."
כיצד בדיעבד אתה מסכם את תהליך ההטמעה של TRANZILA ?
נתן ג'קובסון: "תהליך ההטמעה היה מהיר וחלק. ההתאמה של TRANZILA לצרכים שלנו היתה זריזה וידידותית. מכיוון שמערכת TRANZILA עובדת במודל של שירות, לא נדרשנו להתקנה מיוחדת של חומרה או תוכנה. המוקדנים משתמשים במחשבים סטנדרטיים ובתוכנת הדפדפן. אין לנו צורך לדאוג לתחזוקה ולניהול משאבי המערכת. כל נושא המערכות מנוהל על ידי מומחים טכנולוגיים של TRANZILA. למעשה מהרגע שמתקבלת אצלנו הזמנה במוקד המאויש או דרך אתר האינטרנט, כל נושא תשלומים, סליקה, חשבוניות וההתעסקות עם חברת האשראי ירד מאיתנו.
החיבור עם TRANZILA איפשר ל- MagenDavidMeds.com לממשק את דרך העשייה של עולם הפארמה הישן לעולם האינטרנטי העכשווי בו העסק מתנהל בזמן אמת. ראיון עם איש העסקים הישראקנדי נתן ג'קובסון ואלוף במי"ל דורון אלמוג, מנהלי המיזם המצליח רבות נכתב על הבעיות של שוק התרופות האמריקני ועל השתלבותן של חברות קנדיות כמרכז לספקי תרופות המגשרות על פערי המחירים והשרות בין המדינות. יוזמה יצואנית ישראלית, ניהול קנדי מקצועני ונחישות של קצין מוביל, חברו על מנת ולספק למיליוני חולים אמריקאיים פתרון זמין ושווה לכל כיס, והכל על גבי תשתית אינטרנט ישראלית כמובן. הרעיון היה טוב, אולם למיזם נשאר להתמודד עם האתגרים שמאפיינים את המעבר מהעולם הישן, של מירשמים ידניים הכתובים בכתב יד לעולם העכשווי המידי של עידן האינטרנט. הבחירה בTRANZILA כפלטפורמה השירותית לניהול כל נושא התשלומים היוותה גורם חשוב בהצלחת המיזם ובמעבר לעולם הIP. ומה בעתיד? היזמים מקווים ליותר מיכון, יותר אינטגרציה והרחבת המשולש העסקי ארה"ב- קנדה וישראל, כמובן על גבי האינטרנט. בטרנזילה נערכים בהתאם על מנת להמשיך ולהוביל את ניהול התשלומים Over IP.
לפניות שמגיעות דרך האינטרנט או לפניות שמתקבלות טלפונית ומוזנות ידנית על ידי צוות התמיכה שלנו. הטמעת TRANZILA מאפשרת לכל חלקי הארגון שלנו להתנהל בזמן אמת ולהגיב מידית. הזמנת התרופות, אישור התשלומים וסליקת כרטיסי אשראי מתבצעים באופן אוטומטי, כנ"ל גם הפקת החשבוניות. בנוסף לשיפור בהתנהלות שלנו כארגון, איך היית מאפיין את המעבר לקבלת תשלומים ושירות באון ליין?
דורון אלמוג : "מבחינת המיזם , מדובר לא רק בשידרוג מערכות טכנולוגי. התמורה העיקרית של ההטמעה והחיבור למערכת TRANZILA היא החדרת התפיסה בארגון שבו הכל קורה כאן ועכשיו. בעידן שבו ה- e-business אינו רק סיסמא, אנו נדרשים לתת מענה מיידי לפניות


מסורתיות אינן נותנות מענה לעסקים ורשתות מבוזרות הדורשות יכולות ניהול, אינטגרציה ומעקב אחרי הליבה של עסקיהם - מערכת קבלת התשלומים. קישוריות פנימית וחיצונית לרשתות דרך האינטרנט ורשתות פרטיות בתוספת מערכות אבטחה מתאימות, מאפשרות לעסקים להשתמש בתשתיות התקשורת הללו על מנת להזרים עסקות ולנהל אותם. מערכת TRANZILA™הנה פתרון מבית היוצר של InterSpace העוסקת במתן פתרונות אינטרנט מתקדמים. לפני מספר שנים, עם צמיחת שוק הסחר האלקטרוני, החברה פיתחה מערכת חיובים חכמה, שאיפשרה לסוחרים אלקטרוניים פתרון לסליקת כרטיסי אשראי באינטרנט. בהמשך המערכת הורחבה לנתינת פתרונות לסוחרים מתחומי עיסוק שונים שעסקיהם אינם קשורים לאינטרנט. לסוחרים אלה המערכת מעניקה כלים לחיוב לקוחותיהם בצורה נוחה ופשוטה, תוך שימוש ביכולות נרחבות וחכמות. כיום מאות ארגונים ובתי עסק בארץ ובעולם, כבר עברו לניהול תשלומים חכם וממוחשב באמצעות TRANZILA. המצאותם של מחשבים, אינטרנט ורשתות במרבית בתי העסק מאפשרת גלישה ועבודה ב- TRANZILA בקלות וללא התקנות מסובכות. TRANZILA מחליפה בבתי עסק את מסופי האשראי ו"מגהצי הכרטיסים" המיושנים, את תוכנות החיוב המסורבלות ואת שיחות הטלפון המיגעות עם חברות האשראי. הזרמת העסקות מתבצעת דרך ממשק web ידידותי. בנוסף ניתן בהקלדה על המקלדת ועל ידי קורא כרטיסים מגנטי המתחבר למחשב, לשלוח עסקות דרך אתר האינטרנט או מערכות מיחשוב שונות.
TRANZILA מעניקה מספר רבדים נוספים של שירות ובכללן:
• מערכת גילוי וחסימת הונאות
• מערכת 3D secure בתקן
verified by Visa & Master card secure code
• מערכת הנפקת חשבוניות אוטומטית
• מערכת חיוב הוראות קבע ומנויים בכרטיסי אשראי.
ידני או בהעברת כסף וניירת בין נקודות המכירה למרכז. הדבר תורם ליעילות ולחסכון אדמינסטרטיבי מידי. התיעוד האלקטרוני של היסטוריית העסקאות ואפשרויות החיפוש הנרחבות, מבטלים את הבעיות שהיו קיימות בעידן הנייר כגון אובדן שוברי עסקאות ומסייעות בפיתרון בעייות התאמה. העובדה שהעברת הכספים מתנהלת ללא מגע יד אדם, משדרגת את רמת האבטחה. הנהלת החשבונות וגורמים שונים בארגון מקבלים דיווח מידי ויכולים לטייב את השרות על ידי פעולה מידית ומעקב מרכזי. החסכון בהטמעת מערכת TRANZILA הינו מידי ומשמעותי. במיוחד ניכר החיסכון בכח אדם ובהתעסקות הידנית. ערמות הניירת שנעלמו, יחד עם מושגים כמו התאמות, שוברים וטלפונים לחברות האשראי, הפכו למונחים נוסטלגיים. המערכת חוסכת את הוצאות החיוג הטלפוני של מכשירי הכספיות והנוריות המסורתיים למיניהן.
בראייה לעתיד, אילו מגמות שירותיות אתה חושב שהמדיה האינטרנטית יכולה להגשים ולממש וכיצד זה יכול להשתלב בחזון העיסקי שלכם ?
נתן ג'קובסון : " בהרבה מובנים ובמיוחד מבחינה תשתיתית העתיד כבר כאן. למערכות שלנו בשילוב TRANZILA כבר ישנן יכולות ניהול מרשימות והכל מותאם בהתאם לאפיון של הצורך השירותי שלנו. אולם עם האוכל בא התיאבון לחדשנות נוספת, במיוחד ברובד העיסקי ששם אני צופה את ההתפתחות המעניינת ביותר. עכשיו שיש לנו את המשענת הטכנולוגית הראוייה, יש לנו יותר ביטחון להוסיף רבדים עסקיים נוספים, יותר מקיפים ויותר נועזים.
™TRANZILA תזרים תשלומים לעסק החכם
קבלת תשלומים בעזרת כרטיסי אשראי באון ליין תופסת מקום מרכזי בתזרים ההכנסות של עסקים. למרות הצמיחה התלולה בקבלת כרטיסי אשראי בקרב סוחרים, נקודות מכירה
לאחר פיילוט קצר עלינו לאוויר. בימים הראשונים, קשה היה להסתיר את ההתרגשות שאחזה בנו כשראינו את שורת ההזמנות מתמלאות באופן אוטומטי דרך מימשקי TRANZILA . ההרגשה היא שהזרעים שנטענו ביזמות וחדשנות הבשילו והניבו פירות".
כיצד היית מסכם את ההשלכות של המעבר לשירות באון ליין?
דורון אלמוג : "כל חלקי האירגון שלנו ישרו קו עם הקצב והיעילות של עולם האינטרנט. TRANZILA מאפשרת להנהלה שלנו להיות עם "יד על הדופק" לגבי קצב המכירות דרך מימשקים אינטרנטיים ידידותיים. המערכת נותנת הצצה בזמן אמת לפעילות וכן מאפשרת לקבל דרכה דיווחים היסטוריים בנוסף לגרפים וניתוחים שונים. אנשי התפעול מקבלים עידכונים מידיים לגבי הזמנות שאושרו או נדחו וההזמנות המאושרות נשלחות לביצוע מידי. כל שנשאר להנהלת החשבונות לעשות, זה לקבל דיווחים על חשבוניות שנשלחו או לייצא קבצים למערכות הארגוניות. יכולות הניהול והבקרה תורגמו על ידינו במספר אופנים. בשעה שעסקאות בכרטיסי אשראי זורמות למערכת מנקודת המכירה האינטרנטית או ממוקדי ההזמנות, מערכת הניהול הייחודית, בממשק ה- Web מאפשרת לנו לקבל מידע שיווקי חשוב. אנו יכולים לקודד ולבדל קמפיינים שיווקיים ומאמצי מכירה שונים. מערכת TRANZILA בנוייה באופן ממודר, כך שמנהלים, אנשי הנהח"ש וגופים שונים בארגון יכולים להיות מוגדרים ולקבל גישה סלקטיבית לנתוני העסקאות. כל עסקה מתועדת אוטומטית במאגר נתונים מאובטח, על מנת להעניק יכולת דיווח מקיפה ומעמיקה. ממשק Web ידידותי אך מוגן מאפשר גישה למערכת הניהול ובקרת המסחר ולבקשתינו הוגבלה הגישה למימשק לכניסה ממשרדינו בלבד. "
האם ניתן לתרגם את המעבר לאון ליין למונחי ROI ?
דורון אלמוג : "זמן התגובה של TRANZILA הוא מידי, כל פעולת סליקה נבדקת מול חברות האשראי, אין צורך להמתין לחיוג איטי כמו במכשירי החיוב הידניים. שוב כמובן מורגש הרווח בשיפור בשירות, ביעילות ובבטיחות. המערכת מבטלת בפועל את הצורך בדיווח