שילוב מנצח בין קופה רושמת חכמה לבין אתר מסחר אלקטרוני - המסחר העתידני

כולנו מכירים את הקופות הרושמות של פעם, אלה שמייצרות צלילים מיוחדים בזמן ההקשה, החישוב והדפסת הקבלות. יש להן ערך נוסטלגי, זה מזכיר לנו את הימים של פעם כשהיינו הולכים למכולת וקונים כמה מצרכים... או כשהיינו מתקשרים זה אל זה הביתה בטלפון קווי.

קופה רושמת טרנזילהחנות וירטואלית טרנזילה

כיום ברור לכל בעל עסק שכדאי להשקיע בנוכחות אינטרנטית ויותר מדוייק בחנות וירטואלית או חנות אינטרנטית. זה כבר לא כל כך משנה באיזה עסק מדובר. קהל הלקוחות מצפה להיות מסוגל לקבל מידע, ליצור קשר, לקבל הצעת מחיר או פשוט לעיין במגוון המוצרים או השירותים המוצעים וגם לשלם באונליין באמצעות סליקה באינטרנט ... ואם אפשר אז גם להזמין אותם בקליק ישר למפתן הדלת בכל זמן ובכל מקום.

הקדמה

המסחר האלקטרוני תפס תאוצה חסרת תקדים בשנים האחרונות. כדי לעמוד בתחרות, עסקים רבים שהיו מבוססים בעבר על חנויות פיזיות מציעים כיום ללקוחותיהם אפשרות לעיין במבחר המוצרים ולרכוש אותם דרך חנות באינטרנט, מבלי שיהיה צורך להגיע לחנות עצמה.

עסקים רבים שהוסיפו את ערוץ המסחר האלקטרוני למערך החנויות הפיזיות מדווחים על כך שאפשרות הרכישה אונליין מגדילה בנוסף להיקף המכירות הכללי, את המכירות החוזרות ללקוחות עבר. יש בזה הגיון פשוט. אם הלקוח כבר היה בחנות, קנה מוצר והיה מרוצה, אין סיבה להטריח אותו לחזור לחנות שוב. הוא יכול להזמין את המוצרים האהובים עליו בלחיצת כפתור. בנוסף, חווית רכישה חיובית ומהנה, כלומר מהירה וקולעת, תורמת ליצירת קהל לקוחות נאמן.

למה כדאי לעשות אינטגרציה בין מערכת ניהול המסחר האלקטרוני לבין מערכת ניהול הקופה הרושמת בחנויות הפיזיות?

בעולם מרובה הערוצים שבו אנחנו חיים נעשה חיוני עבור סוחרים להציע ללקוחותיהם חוויה נוחה ורציפה בין הרכישות אונליין לחנויות הפיזיות. לכן, אם ברצונכם להביא את העסק שלכם ליעדים גבוהים יותר על ידי שיפור חווית הקנייה של הלקוחות שלכם, כדאי לכם מאד לעשות אינטגרציה בין המערכת לניהול המסחר האלקטרוני למערכת קופה רושמת POS.

ניהול מערך של מסחר אלקטרוני במקביל לחנויות פיזיות יכול להיות סבוך ומסורבל, מלא בחוסר תיאום, חוסר יעילות וטעויות אנוש. העסק נפגע מכך בצורת עבודה כפולה, האטת תהליכים ותיקון טעויות תכופות. אך הרבה יותר חשוב מכך, הלקוח נפגע מכיוון שחווית הרכישה שלו נעשית מסורבלת משהיא יכולה להיות עם אינטגרציה איכותית של שתי המערכות הללו.

גם אינטגרציה יכולה להיות תהליך מורכב, וזאת מכיוון שהיא כרוכה בשינוי המערכות הקיימות. בכל זאת, אם תיקחו בחשבון את היקף ההשפעה החיובית של האינטגרציה על התנהלות העסק ועל חוויות הלקוח, תגלו שזה יותר ממשתלם.

אם אתם כבר משתמשים בשתי מערכות נפרדות, אחת לניהול המסחר האלקטרוני ואחת לניהול הקופה הרושמת בחנויות הפיזיות, אתם כבר יודעים במה מדובר. כשהמערכות לא מתואמות, הצוות שלכם נאלץ להעביר נתונים בניהן. כשהתהליכים האלה אינם מתנהלים באופן אוטומטי קורות טעויות – כתובות שילוח מוקלדות באופן שגוי, מלאי בחנויות או במחסנים אינו מתעדכן בזמן הרצוי, מידע על המוצרים נקלט באופן שגוי או חסר.

כל התהליכים הידניים האלה דורשים זמן. יכול לקחת לצוות שלם שעות על גבי שעות על מנת להעביר מידע ביו המערכות באופן מלא ומדויק. הזמן הזה בא על חשבון משהו אחר הרבה יותר חשוב – מתן שרות ללקוחות.

בנוסף, כשאינכם עושים אינטגרציה בין מערכות המסחר האלקטרוני והקופה רושמת בחנויות הפיזיות, הלקוחות בעיקר סובלים. הם עלולים לקבל מידע שגוי או חסר על המוצרים, להמתין זמן ארוך מן הרגיל בגלל טעויות במשלוחים ולסבול מאי זמינות של מוצרים בגלל בעיות בניהול המלאי. בשוק התחרותי של היום חווית קנייה חיובית עבור הלקוח יכולה להיות גורם קריטי בהשגת יתרון על המתחרים, דבר שיכול להכריע בין כישלון העסק להצלחתו.

מהם היתרונות שבאינטגרציה בין מערכת ניהול המסחר האלקטרוני למערכת ניהול הקופה הרושמת בחנויות הפיזיות?
ליצירת איחוד ותיאום בין מערכות הניהול של החנויות הפיזיות והדיגיטליות יש יתרונות רבים בניהול השוטף ובשיפור חווית הלקוח. אלה כוללים:
 • מעקב אחר נתוני מכירה וניהול מלאי באופן פשוט ונוח
 • גישה לנתונים מדויקים בזמן אמת לצורך קבלת החלטות
 • ניהול צוות העובדים באופן יעיל ואפקטיבי
 • ביטול תהליך הקלדת הנתונים הידני
 • שיתוף נתוני הלקוחות בין חנות אינטרנטית לחנות הפיזית
 • אפשרות ללקוחות אונליין לאסוף מוצרים בחנות
 • מעקב אחר הרגלי צריכה של לקוחות לצורך קידום מכירות חוזרות
 • הגדלת היקף המכירות החוזרות על ידי קשר מתמשך עם לקוחות דרך אימייל
 • הוספת ערוצי המכירה לצורך גמישות בתהליך צמיחת העסק

זו כמובן רשימה כללית של יתרונות עיקריים. בתהליך האינטגרציה ניתן להתאים את המערכת המשולבת לצרכים הספציפיים של העסק שלכם. כדי ללמוד ביתר פירוט כיצד מערכת אינטגרטיבית יכולה להועיל לעסק שלכם, מומלץ להתייעץ עם מומחה.

ההכרה בצורך של העסק שלכם במערכת אינטגרטיבית היא הצעד הראשון בתהליך צמיחה ושיפור מרחיקי לכת. הדבר הבא שיהיה עליכם לעשות הוא להחליט כיצד אתם רוצים ליצור אינטגרציה כזאת. ישנם מספר אופנים שבהם ניתן לאחד ולתאם בין מערכת ניהול חנות אינטרנטית למערכת ניהול הקופות הרושמות בחנויות הפיזיות.

פתרונות שונים לאינטגרציה בין מערכת קופה רושמת למערכת המסחר האלקטרוני:

האינטגרציה אינה תהליך פשוט. יש צורך ליצור האחדה ושיתוף פעולה בין שתי מערכות שלא נבנו לעבוד יחד. חלק מהמערכות מתקשרות אלו עם אלו יותר מאחרות. בכל זאת, חידושים טכנולוגיים שזמינים היום מאפשרים לסוחרים יותר אפשרויות מעשיות.

כשאתם מחפשים פתרונות לאינטגרציה שימו לב ל-3 תהליכי אינטגרציה אפשריים:
 • חיבור נקודתי (Point-to-Point Connection)
  באינטגרציה מהסוג הזה, נוצר קשר ישיר בין מערכת הניהול של הקופה הרושמת למערכת הניהול של המסחר האלקטרוני. אין מערכת נפרדת לניהול משולב. המידע ממערכת המסחר האלקטרוני מתעדכן ישירות במערכת נקודת המכירה. עליכם לנהל את העסק באמצעות אחת מהמערכות הקיימות. הפתרון הזה לרב מוצע בעלות נמוכה יחסית ונפוץ בקרב עסקים קטנים.
 • פלטפורמת ניהול רבת ערוצים (Multichannel Management Platform)
  אינטגרציה מהסוג הזה לרב משתמשת בטכנולוגיה מבוססת ענן ומציעה פלטפורמת-על לניהול שעומדת בנפרד מהמערכות הקיימות ומתאמת ביניהן. ניתן לבצע באמצעותה עדכונים ולערוך שינויים במערכות הקיימות. זה מאפשר יותר גמישות לשינויים והתאמות לצרכים המשתנים של העסק. פתרון מהסוג הזה יכול לעלות יותר, אך בהחלט חיוני עבור סוחרים שזקוקים למערכת ניהול מרכזית גמישה ושימושית לצרכים מורכבים יותר של העסק.
 • בניית מערכת ניהול אינטגרטיבית בהתאמה אישית (Custom Integration)
  אכן ניתן לבנות מערכת אינטגרטיבית לניהול המסחר האלקטרוני והקופה הרושמת בחנויות הפיזיות בהתאמה אישית לצרכי העסק. זה לרב עולה יותר והתהליך יכול להיות מורכב וסבוך. יש צורך בהיכרות מעמיקה ומדויקת עם כל הצרכים השונים בחנויות הדיגיטליות והפיזיות עד לפרטים הקטנים ביותר. עליכם להיות מסוגלים להעביר את הידע הזה בצורה ברורה למומחה או לצוות שמעצב ובונה את המערכת, על מנת שיוכלו ליצור עבורכם מוצר שימושי ויעיל שישרת את כל צרכי העסק בצורה המיטבית. בניית מערכת אינטגרטיבית בהתאמה אישית יכולה להיות מאד כדאית אם ישנם המשאבים הדרושים לכך וצורך ממשי בניהול רחב היקף ורב ערוצים שיהיה יעיל ומתואם ברמה הגבוהה ביותר.
לסיכום

אינטגרציה של מערכות הניהול של פלטפורמת המסחר האלקטרוני והקופה הרושמת בחנויות כולל סליקה לעסקים עם חשבונית דיגיטלית במייל יכולה לעשות פלאים עבור העסק שלכם.

ניהול מרכזי יכול לחסוך שעות עבודה מרובות, לאפשר לכם לקבל תמונת מצב רחבה ומדויקת של התנהלות העסק, לשפר את חוויה הקנייה של הלקוחות ולהגדיל את היקף המכירות הרגילות והחוזרות על ידי פיתוח הקשר המתמשך עם לקוחותיכם.

ישנן מספר אפשרויות ליצור אינטגרציה כזו. על מנת לבצע את תהליך האינטגרציה באופן שישרת את צרכי העסק, העובדים והלקוחות באופן המיטבי, יש צורך להכיר את הצרכים הללו לפרטים. זה יעזור בבחירה והתאמה של מערכת הניהול המשולבת.

על מנת שהעסק שלכם יוכל להפיק מהאינטגרציה את מלוא התועלת, מומלץ להסביר ולפרט למומחה איך בדיוק העסק עובד, מה היעדים שלו ומהם המשאבים שלרשותכם.

הזמנת קופה רושמת

מהיום לא צריך יותר לקנות להשכיר או לרכוש ביד 2 קופה רושמת. את קופה רושמת טרנזילה הבסיסית ניתן לקבל בחינם, ואת הקופה הממוחשבת החכמה בתשלום חודשי קבוע וללא כל התחייבות וללא הוצאה ראשונית גבוה.

כדאי לדעת על קופה רושמת טרנזילה
צור קשר
נא מלא את הטופס להלן, ונציג של חברת טרנזילה יצור איתך קשר בהקדם האפשרי
* *
* *
contact_image
 • location_icon רח' יד החרוצים 19, ת.ד. 8723
  איזור התעשיה החדש פולג, נתניה
 • phone_icon 073-222-4444