טרנזילה סליקה ש"בא - שירותי בנק אוטומטיים
התקשר עכשיו: 073-222-4444073-222-4444
upper tranzila logo
tranzila diaglogo

שב"א (ש.ב.א) - שירותי בנק אוטומטיים

מה זה שבא: חברת שירותי בנק אוטומטיים בע"מ (ש.ב.א) נוסדה בשנת 1979 מטעמם וכחברת שירותים משותפת של חמשת הבנקים הגדולים: בנק לאומי, בנק פועלים, בנק דיסקונט, הבנק המזרחי המאוחד והבנק הבינלאומי הראשון.

המבנה הייחודי של חברות אשראי בישראל מתרכז סביב צומת סליקה אחד ויחיד (Processor) שב"א שאחראי לניתוב וסליקת מרבית סליקות האשראי בישראל. צומת הסליקה מתופעל על ידי חברת שב"א, חברת תפעול יחודית שעיקר עיסוקה ותוכלתה הינה סליקת עסקאות בכרטיסי אשראי.

שב"א מהווה צומת התקשורת בין נקודות המכירה (POS), תוכנות אשראית ומימשקי סליקה (Gateways) ובין חברות אשראי הסולקות בפועל את עסקאות כרטיסי האשראי. בנוסף, שב"א אחראית להקמה של מסופי סליקה וביצוע תאומים עם חברות האשראי.

שירותים ופתרונות

מערכת אשראית

חברת ש.ב.א. - שירותי בנק אוטומטיים מהווה צומת התקשורת ונתב עסקאות בין חברות האשראי ובין מסופי אשראי POS או מערכת תשלומים על בסיס תוכנת אשראית שמותקנים בבתי עסק בארץ לצורך הפעלה וכיבוד כרטיסי אשראי שמונפקים בארץ ובחו"ל. החברה מתפעלת את התקשורת היומיומית (בקוי נל"ן או בחיוג) בין המכשירים בנקודות המכירה ובין חברות האשראי לצורך אישורי עסקות בקשר ישיר, ויותר מאוחר, העברת תנועות מרוכזת מדי יום לחברות האשראי.

שרתי שב"א קולטים את הבקשות לאישור עסקות מהמסופים או מתוכנת אשראית בבתי העסק ומנתבים אותן לחברת האשראי המתאימה. באותו אופן מחזירים השרתים את תשובת חברת האשראי למסוף המתאים.

המערכת גם קולטת מידי יום את שידורי התנועות מבתי העסק ומעדכנת את מסופי בתי העסק במידע מעודכן מהמרכז. לאחר מכן התנועות מעובדות וממוינות לצורך העברה לכל חברת אשראי.

חברות אשראי

מערכת אשראית מטפלת בכרטיסי אשראי הנסלקים על ידי חברות האשראי הישראליות: ישראכרט, כ.א.ל ולאומי קארד. רשימת הכרטיסים הנתמחים במערכת כוללים:

  • כרטיסים במותגים הבינלאומיים: ויזה ומסטרכרד, שמונפקים על ידי החברות הישראליות וכן כרטיסי אשראי של תיירים.
  • כרטיסי דיינרס קלאב שמונפקים על ידי ויזה כאל וכרטיסי דיינרס תייר.
  • כרטיסי אמריקן אקספרס שמונפקים על ידי ישראכרט וכרטיסי אמריקן אקספרס תייר.
  • כרטיסי JCB של תיירים.
  • כרטיסים מהנפקה מקומית של חברות אשראי הישראליות כגון כרטיסי דלק למיניהם, כרטיסי מועדונים וכו'.

תוכנת אשראית

חברת שב"א פיתחה את תוכנת "אשראית-PC" המיועדת לעסקים המעונינים לשלב טיפול בכרטיסי אשראי במערכות המיחשוב. התוכנה זמינה עבור מחשבי PC, ומשווקת באמצעות מפיצים מורשים. למשל, אינטרספייס בע"מ הינה משווק מורשה של ש.ב.א.

מודול התוכנה מאפשר קליטת עסקאות, ביצוע בדיקות תקינות לעסקה, משלוח העסקאות לאישור חברות האשראי (בזמן ביצוע העסקה), שידור תנועות, ועדכון קבצי פרמטרים וכרטיסים חסומים.

רכיבי התוכנה אשראית של שבא משולבים בחומרות נקודות מכירה (POS) מסורתיות, במערכות מיחשוב ארגוניות ותוכנות ERP ובילינג ייעודיות המשווקות על ידי מפיצי שב"א (ש.ב.א) מורשים או בממשקי סליקה כמו טרנזילה. אינטרספייס / טרנזילה הינם מפיצים מורשים של שבא.

החל משנת 2018, יצאה גירסה חדשה לאשראית הנקראת "אשראית EMV". מערכת האשראית החדשה נותנת פיתרון לתקן EMV החדש ומאפשרת מגוון רחב של אופציות חדשות.

TRANZILA SE™ - היתרון הטכנולוגי

מנוע הסליקה של טרנזילה

מנוע סליקה היחודי של TRANZILA SE™ פותח בפילוסופיה שנועדה לתת מענה לסביבת המיחשוב המודרנית. במעבר מסביבת אשראית PC של שב"א שירותי בנק אוטומטיים לסביבת שרתים מהירים, נדרשו מהנדסי המערכת של TRANZILA להתחשב בצרכים הוורסטילים של סוחרי שנות האלפיים. יתרונה של מעטפת טרנזילה, שהמערכת מאפשרת סליקה בו זמנית מספר רב של עסקאות, ממספר רב של נקודות מכירה, וממספר רב של ספקים שונים.

גמישות

יתכן שהסוחר המודרני יבקש להזרים עסקאות בו זמנית ממוקדי מכירה אחדים או רבים, ממשרד אחד או נקודות מכירה מבוזרות על פני הגלובוס. הגמישות הטכנולוגית של TRANZILA תאפשר לו לקבל עסקאות מאתר האינטרנט, הזמנות טלפוניות או הזמנות ממערכת הבילינג של החברה וכל זה בקצב דינמי המותאם לפעיליות גדולות או קמפיינים שיווקיים מרוכזים.

דיווח עסקאות מול שבא

הדיווח המידי והנגיש דרך מימשקי אינטרנט או הסלולר יאפשרו לכל אנשי הארגון להגיב מידית להזמנות. אנשי התיפעול והנהלת החשבונות יוכלו להגיב בזמן אמת תוך חסכון ניכר בזמן וניירת. השיווק יכול לקבל בזמן אמת תמונת מצב מפורטת ודוחות סטטיסטיים שיאפשרו לקבל החלטות מהירות ומדויקות.

חסכון ואמינות

ארגונים מודרניים בשוק תחרותי נדרשים למיקוד עסקי. פיתוח ותפעול מערכת תשלומים ברמת אמינות הקרובה ל- 100% דורשת ידע, יתירות והשקעה באבטחת מידע. מכיוון שניהול התשלומים הינו במרכז העשייה העיסקית ותזרים התשלומים הינו קריטי לארגון, ניהול מערכות התשלומים מבית מעמיד את אנשי ה- IT בחברה בפני אתגרים לא קטנים. לכן אין פלא שמספר גדל של ארגונים אפילו בעלי גופי IT רחבים, בוחרים להשתמש בפתרון המובנה של TRANZILA SE™ המושתת גם על מקצועיות וניסיון רב שנים.

TRANZILA SE™ הדור הבא של אשראית PC נענית לאתגרים ולצרכים הדינמיים של הסוחרים על ידי ארכיטקטורה המובנת בליבת המערכת ובשכבות האפליקציה השונות. ארכיטקטורה זו מקנה יכולות התאמה וגידול דינמיות ורב שיכבתיות. אפשרויות הצמיחה המובנות יאפשרו לסוחר לנהל ולשלוט בפעילויות נוספות ככל שידרש בפשטות וביעילות. יכולות קבלת ועיבוד העסקאות תאפשר סביבה טכנולוגית דשנה לצמיחה בלתי מוגבלת.

שם פרטי
שם משפחה
דואר אלקטרוני
שם חברה
טלפון