תקן EMV - סליקת כרטיסי אשראי בראש שקט!

לכל המעוניין במכשירי סליקה EMV ובכלל בפתרונות סליקה לעסקים, אנא צרו קשר בטופס בתחתית העמוד.

מהו תקן EMV

תקן EMV הינו אוסף מפרטים שפותחו ע"י 6 הגופים הבינלאומיים לכרטיסי אשראי, במטרה לספק מתכונת אחידה ומאובטחת לביצוע עסקאות תשלום בכרטיס חיוב בעל שבב (כרטיס חכם). מטרתו של התקן היא לצמצם הונאות אשראי בנקודות המכירה הפיזיות. כרטיס אשראי חכם הינו כרטיס עליו מוצמד שבב אלקטרוני שהוא ייחודי לכל כרטיס.

מכשיר לסליקת כרטיסי אשראי אשר תומך ב- EMV, קורא את השבב האלקטרוני שעל גבי כרטיס האשראי כתחליף לקריאה בקורא כרטיסים מגנטי. עסקה במכשיר זה, דורשת הכנסת כרטיס האשראי לקורא EMV בעמדת המוכר בקופה והקשת קוד סודי (בדומה למשיכת כספים בכספומט) על מנת לאמת את זהות בעל הכרטיס לפני אישור סופי של העסקה בפועל.

השימוש בקורא כרטיסים מסוג זה מצמצם באופן משמעותי ביותר את הסיכוי להונאות, גם מבחינת זאת שקשה לשכפל אותו וגם היות ולא ניתן לרכוש עם כרטיס אשראי גנוב מבלי לדעת את סיסמתו של הכרטיס !

אימוץ תקן ה-EMV בישראל

בנק ישראל מקדם את אימוץ התקן בישראל, ע"פ ההערכות במהלך 2021, חברות האשראי מימשו מהלך לעסקים קטנים של "Liability shift" – "העברת אחריות" שמשמעותו, שבית עסק שלא יטמיע פתרון EMV ישא בעצמו באחריות על פעולות הונאה בכרטיסי אשראי בבית העסק שלו, במקום שתהא זו חברת האשראי שמקנה לו ביטוח ואחריות.

הנסיון הבינלאומי מצביע על הצלחת התקן בהתמודדות עם הונאות כרטיסי חיוב, לדוגמא: באירופה הונאות האשראי ירדו בצורה דרסטית (קרוב ל 80%), וכן במדינות נוספות בהן הוכנס שימוש בתקן. מדינת ישראל היא בין האחרונות לישם את תקן EMV במערכות התשלומים.

כרטיס אשראי EMV

EMV כרטיס אשראי

מה נדרש מבית העסק

על מנת לתמוך בתקן EMV על בית העסק להחליף את הקורא המגנטי המסורתי, ולעבור למכשיר EMV מבית Tranzila או חברה אחרת. מערכת Tranzila ערוכה לתמיכה בתקן EMV במגוון פתרונות דיגיטליים ומכשירים פיזיים, ומשווקת כבר כעת מכשיר EMV התומך בתצורת העברת התשלום הנ"ל.

חדש פרטים על מכשיר סליקה EMV המוביל בישראל. ניתן גם לרכוש ציוד למכשירי סליקה וציוד נוסף גם לקופה רושמת אצלנו בחנות לחומרה.

עוד מידע על עולם ה-EMV תוכלו למצוא בלינק הבא: EMV - שאלות ותשובות

מכשירי סליקה EMV

קורא EMV

עוד מידע שיכול לעניין אותכם על סליקה
צור קשר
נא מלא את הטופס להלן, ונציג של חברת טרנזילה יצור איתך קשר בהקדם האפשרי
* *
* *
contact_image
  • location_icon רח' יד החרוצים 19, ת.ד. 8723
    איזור התעשיה החדש פולג, נתניה
  • phone_icon 073-222-4444